Het congres IPMA-NL 2026
Op 20 mei 2026 verwelkomen we je in Gooiland in Hilversum voor een inspirerende dag vol projectmanagement, leiderschap en praktijkverhalen. Met trots maken we de eerste sprekers en het voorlopige tijdschema bekend.
Laat je inspireren door Kees de Rijke over leiderschap onder druk, Susanne Madsen over krachtig projectleiderschap en een scherpe, luchtige afsluiting van De Speld LIVE. Tamara Markus begeleidt de dag als energieke en verbindende dagvoorzitter.
De belangstelling is groot — vorig jaar was het congres volledig uitverkocht. Wil je verzekerd zijn van een plek? Wacht dan niet te lang.
Ontdek de kracht van leiderschap in projectmanagement. In een wereld van toenemende complexiteit, hoge verwachtingen en snelle veranderingen is leiderschap onmisbaar. Niet alleen aan de top, maar in elk project en op elk niveau. Tijdens het IPMA-NL congres ontdek je hoe projectprofessionals vanuit verschillende rollen leiderschap tonen en versterken in verandering, samenwerking en resultaat.
Het thema.
Ontdek de kracht van leiderschap in projectmanagement. In een wereld van toenemende complexiteit, hoge verwachtingen en snelle veranderingen is leiderschap onmisbaar. Niet alleen aan de top, maar in elk project en op elk niveau. Tijdens het IPMA-NL congres ontdek je hoe projectprofessionals vanuit verschillende rollen leiderschap tonen en versterken in verandering, samenwerking en resultaat.
De subthema's
- Leiderschap in complexe en veranderende projectomgevingen
- Van strategie naar uitvoering: sturen op resultaat
- Samenwerken en leiding nemen over disciplines en rollen heen
- Persoonlijk en teamleiderschap in de dagelijkse projectpraktijk


Groepstickets
Samen met collega’s naar het IPMA Congres gaan vergroot de impact: je doet nieuwe kennis op én vertaalt die direct naar de praktijk.
Je versterkt je netwerk door ervaringen te delen met andere projectmanagers uit verschillende organisaties. Zo wordt het congres een gezamenlijke impuls voor leren, verbinding en ontwikkeling binnen je eigen team.
Door samen te gaan, ontstaat er ook na het congres ruimte voor gesprek, reflectie en samenwerking.
Mail naar marketing@ipma.nl voor het aanschaffen van groepstickets. Dit kan vaak ook tegen een voordeliger tarief.

Timetable
8:30 tot 9:15 - Inloop en registratie
9:15 - Opening door dagvoorzitter
9:25 - Eerste Keynote Kees de Rijke - Leiderschap binnen defensie
9:55 - Tweede Keynote Susanne Madsen - Leiderschap in projectmanagement
10:25 - Interactieve sessie
10:55 - Uitleg subsessies en middagprogramma
11:00 - Pauze met koffie/thee een heerlijke lekkernijen
11:40 - Subsessie ronde 1
12:20 - Subsessie ronde 2
12:50 - Tijd voor een heerlijke lunch
13:45 - Subsessie ronde 3
14:25 - Subsessie ronde 4
15:55 - Middagpauze inclusief lekkers
15:30 - Interactieve sessie
16:30 - Wrap up dagvoorzitter
16:40 - De Speld
17:05 - Borrelen en netwerken
Onze partners
Keurmerkopleiders