IPMA Nederland

Interessegroep Goed Opdrachtgeversschap

Praktische info

Datum
23 mei 2025

Tijd
9.30 tot 11.30 uur

Locatie
Bekend na aanmelding (legitimatie verplicht)

Deelname aan deze bijeenkomst is gratis voor zowel IPMA leden als projectprofessionals die geen lid zijn.

Ben je geen lid van IPMA? Dan moet je eerst een gratis gast account aanmaken om je aan te kunnen melden voor deze bijeenkomst.

Projecten van de buitencategorie

De NAVO-top in Den Haag, de aanleg van de Noord-Zuidlijn in Amsterdam en (wat verder terug) de aanleg van de Afsluitdijk: stuk voor stuk exceptionele projecten. Het gaat om een groep projecten in opkomst, een opkomst die niet lijkt te stuiten. Professor Bent Flyvbjerg (Oxford) noemt deze projecten megaprojects. Luc de Beer en Edwin van Dieën noemen het projecten van de buitencategorie en hebben hier verkennend onderzoek naar gedaan.

 

Wat maakt nu een project van de buitencategorie? Hoe herken je ze? Welke overeenkomsten zijn er? Wat kunnen we leren van deze projecten? In deze bijeenkomst gaan we uiteraard kijken wat dit allemaal betekent voor de opdrachtgever. Waar doet een opdrachtgever goed aan als die te maken krijgt met een project van de buitencategorie, en op welke kwaliteiten (competenties) wordt een beroep gedaan? Hierover gaan we met elkaar het gesprek aan. We maken het ook meteen concreet, welke lessen zitten er in voor projectmanagers en voor hun opdrachtgevers?

Voor deze bijeenkomst hebben we een bijzondere locatie gevonden in Utrecht. Goed bereikbaar met de auto en het OV (bus).

 

Datum: 23 mei 2025

Tijd: Inloop vanaf 9.00 uur met koffie. De bijeenkomst zelf is van 9.30 – 11.30 uur

 

Aanmelden verplicht. Als je je tijdig aanmeldt (uiterlijk 19 mei), sturen we je de informatie over de exacte locatie toe. Op de locatie zelf moet je je ook kunnen identificeren met een geldig ID-bewijs.

 

Wil je meer weten over de eerste bijeenkomst: bekijk dan ook even deze filmpjes: https://youtu.be/Qw12LFA_km0 en https://youtu.be/BWmdMgblK0U  

Jaarkalender IPMA Nederland

 

Naast onze actuele kennissessies en partnerevenementen, heeft IPMA Nederland een vaste jaarkalender voor interne activiteiten. 

 

Onze partners

Keurmerkopleiders